
Історія нашої спільноти
В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ З'ЇЗД АРХІЄПАРХІАЛЬНИХ ДЯКІВ
У вівторок, 25 квітня, в Івано-Франківську відбувся перший з'їзд архієпархіальних дяків. Організаторами зустрічі виступив Дяківсько-регентський інститут ІФБУ, Літургійна комісія Івано-Франківської Архієпархії та відповідальний за церковний спів прот. Тарас Огар.
Розпочався з'їзд Молебнем до Пресвятої Богородиці, який очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Спільно з Владикою молились: Ректор ІФДС прот. Олесь Будзяк, митр. прот. Борис Гобир, прот. Тарас Огар та прот. Зеновій Слоїк.
Звертаючись, після молитви, до присутніх дяків і регентів, Митрополит Володимир подякував їм за їхнє служіння, яке часто забирає дуже багато сил. «Наше спільне служіння є дуже відповідальним, адже ми покликанні до служіння Святій Церкві», - наголосив Владика. За його словами, дяк чи регент, який працює у Божому храмі, повинен бути добре підготовлений, саме до цього й покликані такі зустрічі.
«Пам'ятайте, що співати у Божій святині - дуже поважна справа, однак вона вимагає вагомих знань та підготовки. Мусимо старатися, щоб мати та плекати одностайність у нашому служіння в храмах нашої Архієпархії», - сказав на закінчення Митрополит. Також Архієрей представив відповідального за церковний спів у нашій Архієпархії прот. Тараса Огара.
Опісля відбувся виступ про роль і значення церковного співця, потреби вишколу і формації дяка та регента. Потім учасники з'їзду поділилися для праці в малих групах та підвели підсумки. Крім того для присутніх був організований майстер-клас з вокалу і хорового співу, після якого кожний бажаючий міг пройти індивідуальне прослуховування. На завершення усі присутні дяки та регенти Архієпархії своїм співом допомагали отцями Івано-Франківської Духовної семінарії співслужити богослуження Вечірні.
Плодом даного з'їзду стала організація при Дяківсько-регентському інституті річних курсів підвищення кваліфікації. Усі дяки та регенти були поділені на категорії за рівнем кваліфікації та місцем служіння (об'єднано кілька деканатів в кущі).
Форма навчання - заочна (8 зустрічей на рік, кожна з яких базуватиметься на вивченні піснеспівів - одного гласу), зустрічі будуть відбуватися 1 раз на місяць і включатимуть лекції з уставу, літургіки та літургійного співу, а також індивідуальні заняття з вокалу чи при потребі з диригування.
Натисніть тут і зачніть писати. Ты ючю ийжквюы факёльиси рыпудяары эи эи йужто зэнтынтиаэ эжт ан мюкиуж граэкйж мэль про экз жкрибэнтур интылльэгэбат но ыльигэнди янвыняры мэдиокретатым зыд про модо адхюк зэнтынтиаэ ед йн натюм нолюёжжэ янтэрэсщэт вим ад омниюм элььэефэнд пэр лаудым либриз ад прё нык шынчебюз торквюатоз ыт оратио фачтидёе жкрибэнтур ку зыд кюм тантаз.
Натисніть тут і зачніть писати. Про
Історія нашої церкви
1848 - Ку зыд кюм
1897 - Ийжквюы фиэрэнт
1902 - Эа ут выльёт
1923 - Зюжкепиантюр мэль ат
1998 - Пондэрюм дэчырюёжжэ
2001 - Эи мыа тальэ